26 07.13

Co jeszcze poprawić na plaży

Adam Lewandowski

Ocenione 3.3 przez 7 osób

 • Currently 3,285714/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

nad jeziorem ? To pytanie zadawałem dzisiaj podczas spaceru ścieżkami nad jeziorem. Mieszkańcy mówili o potrzebie stworzenia nowego basenu ( nad jeziorem ) dla dzieci. Ten metalowy budzi niechęć. Inni mówią, że można zagospodarować lasek, dla przykładu na park linowy dla dzieci. Przy sprzyjającej aurze setki mieszkańców wypoczywają nad jeziorem. Podkreślano również niezbyt czystą wodę w jeziorze. Generalnie - mieszkańcy oczekują większej ilości rozrywek. A co Państwo sądzicie ? Co warto poprawić ?   

13 07.13

Śrem z lotu ptaka

Adam Lewandowski

Ocenione 3.2 przez 5 osób

 • Currently 3,2/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

można będzie obejrzeć na deptaku przy Jubilacie. Szereg ( w sumie jest ich ponad 4 tysiące ) zdjęć ukazuje naszą gminę, nasze miasto ze sporej wysokości. Każdy może poszukać rzeczywistości, przyjrzeć się okolicy, a może znajdzie własny dom ? Już w przyszłym tygodniu - Jeziorany, deptak przy Jubilacie. Naprawdę warto. Dobre, solidne zdjęcia. A co może być prezentowane przy następnej zmianie ekspozycji ?   

10 07.13

Wysoki poziom wody

Adam Lewandowski

Ocenione 2.7 przez 6 osób

 • Currently 2,666667/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Warty pokrzyżował wiele działań. Poczynając od funkcjonowania przystani kajakowej, której elementy wykorzystujemy nad jeziorem ( jako miejsce do wypoczynku i grillowania ). Stan wody utrzymuje się w wyższych poziomach ostrzeżenia, a to komplikuje chociażby prace wzmacniające nabrzeże od strony ulicy Nadbrzeżnej - umocnić należy nasyp nabrzeża odpowiednią konstrukcją. Ruch łodzi jest duży, ale już dla naszego pływaka, Romana Bartkowiaka ( w bieżącym miesiącu chce pobić kolejny rekord ) nie są to dobre warunki. Następny aspekt to stan terenów zielonych, a po opadzie wody możliwość pojawienia się wielu komarów i innych owadów. Utrudnione warunki mają wędkarze - nie należy się zatem dziwić, że nie zwolniliśmy szlabanów przy wjazdach na tereny nadwarciańskie. No i wreszcie stan łąk i pól podtopionych. Brak drugiego, czy następnego pokosu to ogromne straty. Podsumowując należy podkreślić - kolejny raz - potrzebę regulacji polskich rzek, szczególnie ich pogłębiania. Z takim wnioskiem wystąpię podczas najbliższej debaty dotyczącej tego tematu.     

08 07.13

Rowerowy Śrem

Adam Lewandowski

Ocenione 2.6 przez 5 osób

 • Currently 2,6/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

zatacza większe kręgi. Za chwilę pojawią się kolejne rowerowe stojaki, w różnych kolorach, które cieszą się dużą popularnością. Ba, nawet zgłaszają się mieszkańcy prowadzący działalność gospodarczą, by również ich instytucję uwzględnić w przyszłości przy montażu stojaków. Więcej ludzi porusza się rowerami, nie tylko rekreacyjnie, ale również na co dzień. Wiele do życzenia stanowią również ścieżki rowerowe. Prawda, ze można przejechać bezpiecznie rowerem wzdłuż miasta: rzeki, jak również od Nochowa do Zbrudzewa - za wyjątkiem końcowego odcinka. Jedno jest pewne: każda nowo budowana droga będzie uwzględniała ścieżki rowerowe. W mieście Hannower na każdej ulicy zalega tysiące rowerów. Są w różnym stanie technicznym, ale jedno jest pewne są wykorzystywane. Inna sprawa to bezpieczeństwo. Jest lepiej, ale wymaga to poprawy. Mówimy o tym, ze za terenem zabudowanym mamy chodzić w odblaskowych kamizelkach, a sami nie korzystamy z nich przy jeździe rowerami. Musimy to uwzględnić w dalszych działaniach promocyjnych.    

03 07.13

Wypoczynek nad jeziorem

Adam Lewandowski

Ocenione 3.0 przez 9 osób

 • Currently 3/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Czy jest możliwy ? Pytają mieszkańcy. Po badaniach Powiatowego Inspektora Sanitarno - Epidemiologicznego w Śremie nastąpiło stwierdzenie, że woda w jeziorze jest zdatna do kąpieli. Również od minionej soboty plaża jest strzeżona. Ustawiono pomosty, do udzielania pomocy jest przygotowana załoga wykwalifikowanych ratowników. Plaża jest uporządkowana, codziennie sprzątana, czynne są toalety. Atrakcją są możliwości skorzystania z nauki jazdy na desce wodnej, place zabawa dla dzieci i dorosłych, plażowy bar, czy ostatnio - możliwość skorzystania z grilla. Od przyszłego roku chcielibyśmy Państwu zaproponować więcej atrakcji, np. wypożyczalnie plażowych leżaków, itp. Bardzo chętnie wysłucham Państwa propozycji. Może zagospodarować lasek na park linowy, może rozpisać przetarg na dodatkowe miejsce gastronomiczne, itp.