22 06.12

Konsultacje

Adam Lewandowski

Ocenione 3.0 przez 26 osób

 • Currently 3/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Podczas najbliższych obrad Rady Miejskiej analizowany będzie projekt uchwały w sprawie włączenia części terenów sołectw Psarskie, Zbrudzewo, Kawcze, Mechlina, Łęgu i Sosnowcu w granice miasta oraz zmiany granic w/w sołectw. Szybka urbanizacja powoduje, że nadszedł czas uporządkowania granic tych sołectw oraz granic miasta. Procedura przewiduje przeprowadzenie konsultacji społecznych podczas których mieszkańcy wypowiedzą się w w/w sprawie. Termin konsultacji zostanie ogłoszony po przyjęciu przez Radę Miejską projektu uchwały w tej sprawie. Obszerny materiał dotyczący mechanizmu konsultacji pojawi się na początku lipca br. - w prasie, na stronie www.srem.pl oraz specjalnie wydrukowanych materiałach. Planuje się między innymi włączenie w granice miasta Psarskiego oraz nowych terenów w Zbrudzewie wzdłuż II części obwodnicy w kierunku Poznania. Uporządkowanie granic sołectw Kawcze, Łęg, Sosonowiec oraz Mechlin. 

18 06.12

Wichury

Adam Lewandowski

Ocenione 2.1 przez 10 osób

 • Currently 2,1/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

trwające około 7 minut dokonały wiele szkód, które do dnia dzisiejszego szacujemy. Główne szkody: powalone drzewa, które poniszczyly mury, budynki, samochody, itp. Trwają prace porządkowe, które wymagają sporych nakładów. Wielkim szczęściem jest fakt, że nikt z mieszkańców nie ucierpiał na zdrowiu. Obecnie przygotowujemy wszelkie wystąpienia do firmy ubezpieczeniowej, która ubezpiecza cały majątek gminy. Wszelkich informacji udziela Pan Robert Mielcarek - Naczelnik Pionu Rolnictwa i Uslug Komunalnych te. 61 28 47 172.       

12 06.12

Dni Śremu

Adam Lewandowski

Ocenione 3.9 przez 47 osób

 • Currently 3,914894/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

za nami. Bardzo dziękuję Pani Ewie Kaźmierczak, dyrektorowi Śremskiego Ośrodka Kultury oraz jej współpracownikom za przygotowanie tegorocznych Dni Śremu. Nie było łatwym zadaniem połączyć ważne wydarzenia sportowe, ze zróżnicowaną ofertą kulturalną. Sprawność działania, profesjonalizm dały efekty, a satysfakcją niech będzie zadowolenie mieszkańców - mam nadzieję, że każdy znalazł coś dla siebie. Państwu dziękuję za tak liczne uczestnictwo.  

12 06.12

Dziękuję za organizację biegu

Adam Lewandowski

Ocenione 2.4 przez 14 osób

 • Currently 2,428571/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie I Basf Śrem Półmaratonu. Szczególnie chciałbym podziękować Panu Jeansowi Peterowi Hartmannowi za inicjatywę biegu ( pierwszego kwalifikowanego w Śremie ), za serce i zaangażowanie emocjonalne, jak również za sprawną i profesjonalną organizację. Wszystkim jego współpracownikom, przedstwicielom klubu Runners Power, Pani Dorocie Gandeckiej Koordynatorowi Zespołu Obsługi Inwestorów, Promocji i Informacji  Urzędu Miejskiego w Śremie. Metody pracy stosowane w firmie BASF zapewne przyczynią się do rozwoju kadry kierowniczej gminy Śrem, jak również pobudzą wszystkich mieszkańców do aktywności ruchowej. Wyrażam nadzieję, że przed nami lata współpracy, które będą owocować najlepszymi efektami. Wszystkim sponsorom, wspierającym, którzy chociaż w najmniejszym stopniu wsparli powyższą inicjatywę.  

08 06.12

Maraton sportowy

Adam Lewandowski

Ocenione 2.4 przez 11 osób

 • Currently 2,363636/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

rozpoczyna się w dniu dzisiejszym. Polska - Grecja - od tego meczu zależy wszystko. Powodzenie imprezy, losy naszej drużyny, itp. O wynik pytają się wszyscy: ja typuję zwycięstwo jedną bramką ( 1:0, 2:1 ). Obejrzyjmy mecz wspólnie, w Parku Miejskim. Wspólnie kibicujmy naszej drużynie. Po meczu koncert DODY. Oczywiście na żywo. Jutro pełno atrakcji sportowych. Półmaraton, otwarcie skate parku, królować będą boule. Przed południem zapraszamy na ulicę Zamenhofa i Wojska Polskiego, po południu do Parku Miejskiego.

W niedzielę wiele atrakcji: zlot motocyklistów, wieczorem koncert Dżemu. Wszystkich zapraszam.