30 12.11

Jutro koniec 2011 roku

Adam Lewandowski

Ocenione 2.5 przez 10 osób

 • Currently 2,5/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Z końcem roku - wszystkim mieszkańcom naszego miasta, gminy - dziękuję serdecznie za wysiłek, pracę, sposób bycia, codzienną walkę o funkcjonowanie gminy. To przecież od Was zależy przedsiębiorcza zdolność naszego regionu. Z drugiej strony życzę samych dobrych dni, codziennego zdrowia, sprawności fizycznej i intelektualnej, woli walki, pociechy z podejmowanych działań. Zapewne przytrafią się niedoskonałości, potknięcia - oby nas wzmacniały. 

27 12.11

Powstanie Wielkopolskie

Adam Lewandowski

Ocenione 3.3 przez 12 osób

 • Currently 3,25/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

- kolejna rocznica. Wreszcie konserwator zabytków pozwolił na zawieszenie flagi narodowej - szczegółowiej - zamontowanie uchwytu do flagi na naszej wieży wodociągowej. Dzisiaj uroczystości rozpoczną się od 10.00 pod pomnikiem Dobosza w Parku Miejskim, a o 11.00 będzie miała miejsce msza święta w Kościele Garnizonowym, a po mszy św. złożenie kwiatów na cmentarzu przy ul. Cmentarnej. W dalszej kolejności przejdziemy pod wieżę wodociągową ( około 13.00 ), by zakończyć wystawą w Muzeum  Śremskim. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

21 12.11

Święta tuż, tuż......

Adam Lewandowski

Ocenione 2.6 przez 10 osób

 • Currently 2,6/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

a śniegu nie widać. Czy to dobrze, czy źle ? Zapewne byłoby atrakcyjniej dla wizerunku świąt, dla tradycji. Z drugiej strony od kilku lat obserwujemy trochę dziwnych zachowań  pogodowych. Ostatnie dwa lata to intensywne opady śniegu, wysoki stan wody rzek i innych zbiorników wodnych. Do tego dochodziły wysokie stany wód gruntowych - co miało wpływ na rolnicze uprawy. Ilość wydanych środków finansowych na odśnieżanie byla również bardzo wysoka - nie wspomnę o kosztach usuwania skutków powodzi. Obecnie jest sucho. Prognozy przewidują trudno rok dla rolnictwa - brak warunków do wegetacji roślin.  Taka jest natura, a pogoda będzie powodować różne niespodzianki i zmiany.

15 12.11

Zmiany w Parku im. Powstańców Wlkp.

Adam Lewandowski

Ocenione 3.0 przez 8 osób

 • Currently 3/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

będą miały miejsce w przyszlym roku. Rozpocznę od samego wejścia do parku: przebudowa nawierzchni - obecna jest nierówna, najprawdopodobnie zostanie wykonana z kostki, modernizacja oświetlenia, a na samym stadionie drugi etap remontu boisk. Tym razem planujemy remont boiska treningowego, łącznie z oświetleniem i systemem samopodlewającym. Planowane jest również wykonanie skate parku na powierzchni utwardzonej o wymiarach 20 X 20 metrów (szereg wniosków pochodzących od młodych obywateli naszego miasta). Wykonana zostanie również kolejna tzw. siłownia zewnętrzna. Może również starczy środków finansowych na poprawę warunków dla widowni - od strony boiska treningowego. Czy macie Państwo pomysł na parkowy teren, który służylby oragnizacji duzych imprez masowych ?     

09 12.11

Anielska Wigilia

Adam Lewandowski

Ocenione 3.5 przez 8 osób

 • Currently 3,500001/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

już za tydzień. Rozpocznie się w godiznach rannych - dla dzieci, a po 16.00 dla wszystkich. Atrakcji będzie wiele nie zalkończą się zaraz, po godzinie, czy dwóch. Spokojnie z koncertem będzie trwala dlugo. Wynegocjowany termin z zespołem Bratanki - to również nalezy brać pod rozwagę. Co do światełek mozna je wszystkie wyłączyć - pogodzimy skromne wydatki na oświeltlenie, czy kwiaty na moście z innymi bardzo wąznymi wydatkami. Wszystkich zapraszam !!!!!!!!!!!!!!

Pamiętamy również o oświetleniu Grzymysławia, czy innych wsi. W miarę możliwości finansowych będziemy to realizowali.