28 11.11

Korzystanie wieczorem

Adam Lewandowski

Ocenione 3.7 przez 9 osób

 • Currently 3,666667/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

ze ścieżki rowerowej ze  Śremu do Nochowa jest niemożliwe. Sam się przekonałem biegnąc po godzinie 19. Po pierwsze ciemno, po drugie niebezpiecznie. Teraz rozumiem, że mieszkańcy Nochowa narzekają na komunikację. Jeżeli chcemy ścieżkę rowerową ze Śremu do Nochowa wkomponować w system ogólno gminny, to należy ją jak najszybciej oświetlić. Poleciłem przystąpić do prac projektowych, a w 2012 roku prac wykonawczych. Generalnie chcielibyśmy - w przyszłym roku - stworzyć mapę naszej gminy, która by zawierała możliwe ścieżki rowerowe naszej gminy, łącznie z projektowaną przez Łęgi Mechlińskie. Czy to dobry pomysł ?   

22 11.11

Apel w sprawie bezdomnych

Adam Lewandowski

Ocenione 4.1 przez 9 osób

 • Currently 4,111111/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

osób kieruje do wszystkich śremian. Pamiętajmy, że zaczynają się mrożne noce i poranki - prosimy o sygnały do Straży Miejskiej, Policji, Urzędu Miejskiego ( 61 2847142 ) w sprawie podejrzenia o przebywaniu bezdomnych ludzi w parkach, na klatkach schodowych, itp. Każdy z nas ma obowiązek powiadomić o w/w sytuacjach - chodzi o ludzkie życie. Wszystkie służby gminne i porządkowe otrzymały nakaz wspierania w/w osób. Zdarza się, że bezdomni - z różnych powodów - znajdują się w trudnej sytuacji - przejściowo lub w sposób ciągły. Wykażmy zrozumienie.  

18 11.11

Kilka dni nieobecności

Adam Lewandowski

Ocenione 3.7 przez 10 osób

 • Currently 3,7/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

na blogu i już jakieś domysły, ale to oczywiście prawo piszących na blogu. Nie mam zwyczaju odpowiadania na wszystkie komentarze - za co przepraszam - każdy ma inne zdanie, inne poglądy na wiele spraw. Staram się wywoływać wiele dyskusji, następnie czytam dokładnie Państwa komentarze, wyciągam wnioski, koryguję swoje poglądy.

To co dotyczy linii kolejowej - myśląc przyszłościowo będzie ona niezbędna dla logistyki pomiędzy naszym miastem, a Poznaniem. Oczywiście nie jest to inwestycja odwrotna, a wieloletnia, trudna, wymagająca przewidywania. Stawiamy na transport drogowy, ale za kilka, kilkadziesiąt lat drogi nie wystarczą. Ważne jest również by poprawiać jakość przewozów: będziemy zmierzać w tym kierunku. By uniknąć błędu dotyczącego zaniechania walki o linię kolejową podejmujemy działania mające na celu jej przywrócenie. Spotkanie w sprawie linii kolejowych przybliżyło nam możliwości przejęcia nieruchomości kolejowych. Wpisanie do wsparcia finansowego z UE na lata 2014-2017 jest nadrzędnym celem. Jeszcze raz przepraszam i dziękuję za komentarze. 

 

14 11.11

Pierwsze objawy zimy

Adam Lewandowski

Ocenione 3.1 przez 9 osób

 • Currently 3,111111/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

już się pojawiły. Niby jeszcze nie śnieg, a pojawiające się oszronienie zakłóciło spokojną jesień. Poranna droga przez miasto przypominała delikatną ślizgawkę, która wielu zmusiłą do przemyslenia zamiany opon letnich na zimowe. Dlugoterminowe prognozy pogodowe wskazują na coraz to zimniejsze dni, ale jeszcze bez większych opadów śniegu. Jesteśmy juz po przetargu na zimowe utrzymanie dróg - mam nadzieję, że skutecznie  - wybrany podmiot - będzie walczyl ze skutkami zimy. Również sporty zimowe rozpoczną swoje oferty - lodowisko z końcem listopada br. rozpocznie swoją działalność. Wiem, że nie wszyscy  lubią okres zimowy, ale co zrobić: taka natura.

07 11.11

Listopadowe reminiscencje

Adam Lewandowski

Ocenione 2.4 przez 5 osób

 • Currently 2,4/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

dotyczą nie tylko wydarzeń kulturalnych, ale również przygotowań do nowego roku, nowych wdrożeń organizacyjnych, itp. Wydarzenia kulturalne to przede wszystkim Zaduszki, poetycki listopad, święto narodowe. Prace nad nowym budżetem to trudny etap, wymagający ogromnego zaangażowania wszystkich służb administracyjnych. Wykorzystywane dane finansowe - te pochodzące z Głównego Urzędu Statystycznego, ale również z Ministerstwa Finansów - precyzują projektowaną wielkość subwencji, odpisów od PIT, czy wysokość dotacji na działania w zakresie pomocy społecznej. Czy ich wysokość jest wystarczająca ? Mówię wprost: nie. Jednak z drugiej strony wyrażam nadzieję, że ich wielkość będzie niezmienna przez cały rok. Trudno w obecnej sytuacji spowolnienia gospodarczego pozbyć się niepokoju - zarządzanie ryzykiem jest wkalkulowane w przestrzeń organizacyjną. O szczegółach budżetowych napiszę z nowym tygodniem.