28 02.11

Więcej miejsc w żłobkach

Adam Lewandowski

Ocenione 2.3 przez 16 osób

 • Currently 2,25/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Tak, to prawda. W bieżącym roku pojawią się nowe miejsca w żłobkach. Urząd Miejski w Śremie  ogłosił konkurs na - przez podmioty zewnetrzne - prowadzenie opieki dzieci do 3 lat. Do tej pory dysponowaliśmy 38 miejscami, a obecnie proponujemy w ofercie możliwość zlecenia dla 100 dzieci. Wyników konkursu należy sie spodziewać  pod konbiec marca br. Wówczas zostanie wskazane miejsce funkcjonowania żłobka, jak również zasady jego funkcjonowania.

 

25 02.11

Dane statystyczne

Adam Lewandowski

Ocenione 2.4 przez 14 osób

 • Currently 2,428571/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Otrzymałem dane statystyczne dotyczące ilości mieszkańców naszej gminy, jak i miasta ( wg stanu na 2 lutego 2011 roku ). Sa one bardzo ciekawe, a czasami zaskakujące. Łącznie naszą gmine zamieszkuje 42507 mieszkanców, z czego w miescie 31374 mieszkańców. Oczywiście cześć jest zamieldowana czasowo, co jest zjawiskiem normalnym i powszechnym  w miastach położonych blisko dużej organizacji miejskiej, jaką jest np. Poznań. Da się również   zauważyć, że dookoła miasta zlokalizowane są 32 sołectwa - łaczna liczba mieszkańców terenów wiejskich: 11133 mieszkańców. Dodać należy, że obecnie przeprowadzone bedą konsultacje społeczne dotyczące wyodrębnienia nowego sołectwa Łęg ( obecnie jest objęte sołectwem Olsza - Bystrzek ). największe sołectwa to: Psarskie - 1752 mieszkańców, Nochowo - 1430 mieszkańców, Zbrudzewo - 667 mieszkanców, Pysząca - 569 mieszkanców. Najmniejsze to: Pełczyn - Wirginowo - 96 mieszkańców, Grodzewo - 97 mieszkańców, Kawcze - 65 mieszkańców. Najintensywniej będzie postepował rozwój i zabudowa terenów: Psarskie, Nochowo, Zbrudzewo, Mechlin, Dąbrowa.      
Ps. Dziękuje za wielość wpisów.
21 02.11

Dotacja na budowę ul. Szkolnej

Adam Lewandowski

Ocenione 2.3 przez 19 osób

 • Currently 2,263159/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
dotarła do Urzedu Miejskiego. Wysokość dofinansowania wynosi 3 mln złotych, a całość planowanwej inwestycji 6,77 mln złotych. Oczywiście to postępowanie o zamówienie publiczne zadecyduje o wielkości zamówienia. Mam nadzieję, że rynek robót drogowych jest jeszcze nienasycony i ofert będzie sporo i korzystnych. Prace mają szanse ruszyć  na koniec kwietnia br. i zapewne potrwają do listopada br. Wysiłek uporządkuje wreszcie komunikację w kierunku obowdnicy, jak również dojazd i wyjazd dużych samochodów z centum miasta. Na bieżąco będę Państwa informował o postępach działań i prac.  
17 02.11

Boks w Śremie

Adam Lewandowski

Ocenione 2.6 przez 22 osób

 • Currently 2,636364/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

ma wielkie tradycje. Już  w okresie przedwojennym śremscy bokserzy osiągali wiele sukcesów. Równiez  w okresie powojennym w barwach Śremu boksowało sporo superzawodoników: Stachowiak, Borowczyk, Hyżykowie, Chudeccy,itp. Zaprosiliśmy na niedzielne finały sporo gości, którzy przez lata poświecali wiele swojego czasu sekcji bokserskiej, działającej w ramach klubu Warta Śrem.

Finał Drużynowych Mistrzostw Polski w Boksie - zawody  rozgrywane będa od jutro, tj. 18 lutego do 20 lutego br. w sali Śremskiego Sportu przy ulicy Staszica. Wszystkich serdecznie zapeaszam. wstep wolny. 

15 02.11

Walentynkowe życzenia

Adam Lewandowski

Ocenione 2.1 przez 20 osób

 • Currently 2,050001/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
-spóżnione o jeden dzień, a jak najbardziej szczere i pełne otwartości. skąd przyszło - wszyscy wiemy, ale jedno jest pewne, ze bardzo się przyjęło. I to komercyjnie - w sklepach pełno walentynkowych symboli, jak i społecznie. Zapewne jest wielu oceniającyh negatywnie symbolikę walentynkowego święta, ale są i fani. Spójrzmy na elektroniczne, szczególnie interenetowe media, są pełne milionowych wpisów dotyczacych walentynkowych sympatii. Ja życzę powszechnej sympatii.