31 12.10

Na Nowy Rok

Adam Lewandowski

Ocenione 1.9 przez 37 osób

 • Currently 1,918918/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

składam życzenia wszystkiego co najlepsze. Obyście Państwo byli wspierani i wspierali innych, a zapewne wówczas znajdziecie zrozumenie u wszystkich. Zapisy na blogu są czasami proste, otwarte, ale przychylne, pozbawione potiyki i wszelkich aluzji osobistych. Zgadzam się, że najpiękniejszym zwrotem jest KOCHAM ŚREM, a wszystko co robimy dla naszej gminy jest emocjonalne, ale zawsze podszyte empatią.   

Pozdrowienia dla Was i Waszych rodzin, najbliższych. Zapraszam na Jeziorany - 2 godziny dobrej zabawy.

29 12.10

Koniec roku

Adam Lewandowski

Ocenione 1.6 przez 34 osób

 • Currently 1,588235/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

sprzyja wszelkim podsumowaniom. W codziennej prasie wszelkiego rodzaju rankingi, plebiscyty, harmonogramy wydarzeń, itp. Tudzież mieszkańcy glosują w plebiscycie Śremskie Żyrafy. W domach szybkie podliczanie roku, co się udało, a co stanowiło problem. Z jednej strony ulga, że kończy się kolejny rok, ze przeminą troski z nim związane, a w sercu tęskonota za następnymi, upływającymi latami. Generalnie upływający rok był dobry - grzechem byłoby narzekać. Zapewne zawsze może być lepiej ! Jednak trzeba mieć trochę pokory - nie za duzo wymagać. Sporo kłopotliwych inwestycji, skompikowanych projektóa, któe w końcu udalo się zrealizować.

Pożegnaliśmy sporo wartosciowych mieszkańców: Mariana Koniecznego - przyjaciela sportu, a przede wszystkim młodych sportowców - chcielibyśmy uczcić jego imieniem stadion przy ul. Zamenhofa. Taką opinię wyrażają mieszkańcy Śremu. Pożegnaliśmy  Mariana Dominiczaka - człowieka związanego ze Śremem od dzieisątek lat, prezesa śremskiego stowarzyszenia. Pożegnalismy Grzegorza Wybieralskiego - dyrektora banku, wiceburmistrza Śremu i przewodniczącego Rady Miejskiej w pierwszej kadencji. Wielu, wielu innych, którzy kawal serca zostawili w Śremie.      

23 12.10

O poniedziałku - 27 grudnia

Adam Lewandowski

Ocenione 2.8 przez 21 osób

 • Currently 2,761906/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

zapewne wszyscy wiedzą. To oczywiście rocznica Powstania Wielkopolskiego. To już 92 lata minęły od wydarzeń, które zapisały się w pamięci Wielkopolan - najważniejszy zryw powstańczy naszego regionu, jedyny zwycięski !!! To wielkie wydarzenie miało miejsce również w Śremie - symbolicznie rozpoczęło się pod wieżą, czy w wieży  wodociągowej. Pojawiła się tam wielka, czy raczej długa flaga narodowa, zawieszona przez harcerzy - zresztą obok wieży można znaleźć tablicę pamiatkową z pamiętnymi nazwiskami. Proszę wszystkich mieszkańców Śremu o uczczenie tego wydarzenia - wywieście flagi narodowe !!!  W mieście pojawią się nie tylko flagi narodowe, ale również stylizowane flagi powstańcze. Już o godz. 10.00 zostaną złozone wiązanki pod pomnikiem w Parku im. Powstańców Wielkopolskich, a o 11.00 msza św. w kościele garnizonowym, a następnie przemarsz na cmentarz przy ulicy Fabrycznej. Oficjalnie odsłonimy tablice z nazwą ronda (przy jednostce wojskowej): Armii Krajowej, by udać się pod wieżę wodociągową - uczcimy symbolicznie te wydarzenia.

Ps. Dziękuję członkom stowarzyszenia Wiara Lecha za inicjatywę prezentacji symbolicznych flag powstańczych.

Wszystkich zapraszam.           

20 12.10

Na święta

Adam Lewandowski

Ocenione 2.6 przez 18 osób

 • Currently 2,555556/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

pogoda - zgodnie z zapowiedziami - sprawi nam niespodziankę. Będzie dodatknia temperatura, topnienie śniegu, itp. Szkoda, bo białe święta to piękny i radosny obraz. Jednak z naturą jeszcze nikt nie wygral - oby tylko te święta były dla Państwa ciepłe i rodzinne.

Bardzo państwu dziękuję za liczny udział w wieczorze wigilijnym. Sądzę, że koncert Golec Orkiestry był udany - a każdy znalazł chociażby jeden utwór dla siebie. Obecnie trwa intensywna praca nad zadaniami na 2011 rok. Z jednej strony przygotowania do nowych inwestycji, a z drugiej nowej odsłony promocji naszej gminy. Póki co mogę zapowiedzieć, że wszystko pod szyldem: I love Śrem.

Ps. Codzienne słowa są jak olej spływający po zranionym ciele.    

15 12.10

Z nowym rokiem

Adam Lewandowski

Ocenione 2.2 przez 11 osób

 • Currently 2,181818/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

dostarczę Państwu cały szereg informacji dotyczących budowanej metropolii, czy inaczej zwanej aglomeracji. Póki co. Nie ma tam żadnych dodatkowych struktur urzędniczych, czy nieruchomości. To w zwykly sposób stowarzyszenie dające szanse na rozwiazywanie problemów blisko 1 miliona mieszkańców ( Poznań, gminy powiatu poznańskiego i gmin Śrem, Skoki i Szamotuły ). To jakby projekt celowy, któego celem jest spójny rozwój w/w społeczności - komunikacja, wspólne zagospodarowanie przestrzenne, wspólne sieci szkolne, przedszkolne, sportowe, itp. Sporo tych zadań. To budoeanie od podstaw i nie ma mowy o żadnej dominacji jednej, czy drugiej gminy, czy miasta. Więcej z nowym rokiem. 

Sentecji brak -  a może się pojawią.