29 10.10

Warto pytać

Adam Lewandowski

Ocenione 2.6 przez 10 osób

 • Currently 2,6/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

o wiele spraw. Przekonałem się po Państwa uwagach, opiniach i spostrzeżeniach. Priorytet inwestycyjny w multimedialne tablice, rzutniki, edukacja informatyczna. Wyposażanie uczniów przekazujemy pod szerszą dyskusję. Generalnie droga do informatyzacji prowadzi przez wyposażanie placówek oświatowych w niezbędny sprzęt informatyczny, elektroniczne tablice, elektroniczne czytniki, itp. Dziękuję za opinie. Proszę o jeszcze, tym bardziej, ze rozstrzygnęty został przetarg na busdowę - na terenie naszej gminy - sieci radiowej internetowej. Pierwsze przyłącza już na wiosnę.  

   

28 10.10

Czy elektronika

Adam Lewandowski

Ocenione 3.6 przez 10 osób

 • Currently 3,6/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

pomaga w nauczaniu ? Czasami zastanawiam się nad tym zagadnieniem. Czy podjąć wyzwanie dotyczące wyposażenia  uczniów w zestawy komputerowe ? Czy w ten sposób podniesiemy poziom nauczania ? Czy to wprost świadczy o wyższej kulturze informatycznej ? A może wręcz odwrotnie ? Może zainwestować w infrastrukturę np. aktywnych informatycznie tablic ? sa to dylematy, które pojawiają się przy projektowaniu nowego budżetu ? Mam pytanie: co Państwo sądzicie na ten temat ? Czekamy na opinię i komentarze.

 

26 10.10

Raport o stanie

Adam Lewandowski

Ocenione 3.4 przez 10 osób

 • Currently 3,4/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

gminy Śrem 2006-2010 - taki obszerny ( 98 stron ) dokument został wydany w bieżącym tygodniu przez Urząd Miejski w Śremie. W formie zebranej statystyki dotyczącej wszystkich dziedzin gminnego życia - przedstwione zostały cenne dane  statystyczne, które  dają pełny obraz zmian jakie zachodziły w gminie Śrem w latach 2006-2010. Jest to cenny materiał dla celów naukowych, społecznych, jak rónwież poglądowym materiałem dla wszystkich mieszkańców gminy. Dokument będzie dostępny w sieci bibliotek naszej gminy, jak również w placówkach oświatowych. Udostępniony również zostanie w wersji elektronicznej na stronie www.srem.pl. Zachęcam do lektury.  Dziękuję  za redakcję przede wszystkim Pani Dorocie Gandeckiej ( szefowa zespołu ) oraz Julii Projs i Adrianowi Warteckiemu - to pracownicy Zespołu Obsługi Inwestorów, Promocji i Informacji Urzędu Miejskiego w Śremie.      

25 10.10

Teatr 8 dnia

Adam Lewandowski

Ocenione 2.3 przez 9 osób

 • Currently 2,333333/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

zawita ponownie do Śremu. Ile to już razy prezentował w Śremie swój wspaniały dorobek artystyczny ? Pamiętam na rynku, na boisku Liceum Ogólnokształcącego, może jeszcze w innym miejscu ? Wielu śremian pasjonuje się sztuką Teatru 8 dnia. To wielkie wydarzenie artystyczne - no i w Śremie !! Ponownie będziemy mieli okazję i przyjemność obcować ze sztuką Tego teatru. Tym razem w Kinoteatrze Słonko - 6 listopada 2010 roku, godz. 18.00. Sztuka nosi tytuł Teczki. Zapraszam. Kontakt w sprawie to Śremski Ośrodek Kultury.

Do poprzedniego zapisu. Nie wiem czy tylko u nas, ale zapewne jest to jedno z nielicznych miejsc, gdzie środowisko starszych ludzi jest tak aktywne i tyle potrafi zdziałać.

   

22 10.10

Z obserwacji

Adam Lewandowski

Ocenione 2.0 przez 12 osób

 • Currently 2/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
wynika, że jedną z najbardziej aktywnych grup społecznych - oczywiście w naszym regionie -są mieszkańcy w wieku poprodukcyjnym. Powszechnie panuje mit o bierności tej grupy społecznej, a tutaj w Śremie i okolicach jest wręcz odwrotnie. Skąd to się bierze ? Co chwila obserwuję wszelkiego rodzaju działania: a to obchody dnia seniora, a to warszataty dla emerytów, a to spotkania chóru gdzie średnia wieku jest trochę wyższa ? A może to zmiana mentalności, a może to wreszcie mają czas na aktywność poza domową ? A może i oferta dla tej grupy społęcznej jest inna, szersza, czy bardziej atrakcyjna ? Jedno jest pewne: tak to powinno być ! A jakie Państwo macie propozycje, zdanie w tej sprawie?