30 09.10

Rozpocznie się budowa

Adam Lewandowski

Ocenione 3.2 przez 14 osób

 • Currently 3,214286/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

dalszej części ścieżki na jeziorem grzymisławskim. Tym razem po sezonie, aby nie zakłócać wypoczynku. Wzdłuż płotu przystani żeglarskiej, do skrzyżowania dróg pomiędzy działkami. Cel jest jeden: uporządkować tereny nad jeziorem, drożność ścieżki rowerowej w kierunku Grzymysławia. Rozpoczynamy również prace nad podziałami terenów plażowych, wokół plaży. Będą to tereny z możliwością zabudowy, rekreacją i funkcją turystyki. Co by tam mogło powstać  ? Restauracje z prawdziwego zdarzenia, czy może inne obiekty ?   

29 09.10

Najlepiej na gminę

Adam Lewandowski

Ocenione 3.9 przez 11 osób

 • Currently 3,909091/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

zrzucić odpowiedzialność dotyczącą wydawania decyzji na handel dopalaczami. Niech one funkcjonują, a to gmina - Rada Miejska - będzie uchwalała sieć sklepów z dopalaczami? Absolutnie się z tym nie zgadzam. Kolejny problem, który nie został stworzony przez gminę, ale ma być przez samorząd lokalny rozwiązany ! Uważam, że tylko ustawą sejmową - tak je wprowadzono -  można je usunąć z naszych miast, ulic, sklepów. W najbliższych dniach pojawią się spoty reklamowe i inne materialy promocji ogólnej. Wszystko zostanie zaprezentowane podczas krótkiej sesji 15 października. Nie damy się.

 

28 09.10

Płyta boiska

Adam Lewandowski

Ocenione 3.2 przez 10 osób

 • Currently 3,2/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

w Parku Miejskim oczekuje - ze spokojem - na lepszą aurę pogodową. System nawadniania wykonany, sama nawierzchnia wypoziomowana i oczyszczona z wszelkich nierówności. Teraz tylko oczekiwać na na wzrost nawierzchni trawiastej - oczywiście 3 letnia gwarancja jest istotnym elementem inwestycji. Oby tylko lepsze wyniki były na niej ....... Pytanie jeszcze następne: co zrobić i jak przygotować nawierzchnie bieżni ? Treningowe boisko ?

27 09.10

Z końcem tygodnia symbole

Adam Lewandowski

Ocenione 3.0 przez 10 osób

 • Currently 3/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Śremu wracają do gry. Mowa o wieży wodociągowej - która ma sporo lat, a jednak nadal jest wartościowym symbolem naszego miasta. 1 października br. symbolicznie "odpalimy" oświetlenie wieży. Ledowe, oszczędne, pokazujące zakamarki i piękno architektoniczne oświetlenie pokaże nowe oblicze wieży. Wystawy i inne atrakcje w Muzeum Śremskim, a około godziny 19.45 - proszę spojrzeć na nowe oblicze naszej wieży. Również w tym dniu na nowo rozpoczynamy korzystanie z naszego kina. W nowej szacie graficznej, wreszcie całkowicie wyremontowane zaprezentuje między innymi premierę śremskiego filmu - naszych rodzimych autorów, a czego dotyczy ? Tajemnica. Zapraszam.  

23 09.10

Kłopoty komunikcyjne

Adam Lewandowski

Ocenione 3.3 przez 7 osób

 • Currently 3,285715/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

są zmorą - nie tylko w mieście, ale również przy dojazdach. Proszę Was wszystkich o cierpliwość - do końca listopada br. w mieście zakończone zostaną główne przebudowy. Poprawi się z nowym rokiem objazd obwodnicą - tym samym również skrzyżowanie przy posesji Pana Błoszyka zostanie odciążone. Niestety - po wczorajszym dniu - konferencja prasowa Marszałka Marka Woźniaka - trochę będzie problemów na drodze Śrem - Dolsk. Tylko przejściowo - remont drogi na koszt samorządu wojewódzkiego. Potrwa do wiosny następnego roku. Co ważne jest szansa na przebudowę  fatalnego  zjazdu z ulicy Gostyńskiej na obwodnicę.