27 05.09

No wreszcie deszcz

Adam Lewandowski

Ocenione 2.8 przez 10 osób

 • Currently 2,8/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

To dobrze, że pada. Ten wiosenny okres wymaga wilgoci. Zaprószyło  - przez wiatry - nadmiernością topoli, a również połamanych gałęzi. To tylko jednorazowo, a jutro pojawi się trochę słońca. Promenada rośnie w oczach i termin jej oddania do użytku jest rzeczywisty. I proszę Was wszystkich - reagujmy na wszelkiego rodzaju wandalizmy.

PozdrawiamWink

Ps. Dzisiaj Dzień Pracownika Samorządowego.    

26 05.09

Dlaczego dzisiaj wiszą flagi w mieście ?

Adam Lewandowski

Ocenione 3.9 przez 7 osób

 • Currently 3,857143/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Dzisiaj duże święto. Ważne dla całej naszej społeczności. 65 lecie Jednostki Wojskowej w Śremie. To już tyle lat w naszym mieście funkcjonują życiem zawodowym i prywatnym żołnierze śremskiej jednostki. Kiedyś pułk, brygada. Dzisiaj batalion, a jutro może jeszcze jeden batalion, może ... Zawsze z wielkim szacunkiem myślę o naszej jednostce, żołnierzach. Wiem, że nasze miasto może zawsze na nich liczyć, a i my nie odmawiamy pomocy. Dzisiaj wojsko ulega przemianom. Ale w Śremie (nieliczne miasto w Wielkopolsce) jednostka wciąż funkcjonuje - i to dobrze. Prawie 500 pracowników - żołnierzy i pracowników cywilnych, ich rodziny, żołnierze na emeryturze i ich rodziny. To duża grupa społeczna, której składam podziękowania za trud pracy i służby. Dziękuję i wierzę, że zawsze możemy na nich liczyć.

Pozdrawiam. Dzisiaj słoneczny dzień. Cool     

25 05.09

Podpisaliśmy list intencyjny w sprawie zdrowia dzieci

Adam Lewandowski

Ocenione 3.6 przez 10 osób

 • Currently 3,6/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

W dniu dzisiejszym w imieniu gminy Śrem podpisałem list intencyjny z Centrum Stomatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w sprawie przeprowadzenia działań profilaktycznych stomatologicznych na populacji uczniów szkół podstatwowych gminy Śrem. Uniwersytet Medyczny reprezentował prof zw. dr hab. Wiesław Hędzelek - dyrektor Centrum Stomatologii. Wierzę w to, że wspólnie z rodzicami stworzymy system wspierania stomatologicznego w naszej gminie. O szczegółach można będzie poczytać w prasie regionalnej.

Pozdrawiam. Z pogodą lepiej - ale tylko do jutra. Embarassed

Ps. Prawda, ze koncert Soyki był super. Co sądzicie ?

22 05.09

Pojawiły się kwiaty na moście

Adam Lewandowski

Ocenione 3.8 przez 12 osób

 • Currently 3,833333/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Cieszę się bardzo z  kwiatów na moście. Wizerunek miasta zaraz uległ zmianie. Jasne, że ktoś powie: jeszcze nie wszystkie dziury w drogach zaklejone, a już wieszacie kwiaty ? Na pewno trochę racji jest, ale procesy zarządzania miastem muszą przebiegać równocześnie. Jedno jest ważne, ażeby poczuć się dobrze w naszym mieście.

Pozdrawiam. Super pogoda. 24 stopnie, no, no.Cool

Ps. W sobotę zapraszam na wiele atrakcji: mistrzostwa Polski w karate, chóralne święto,  no i Soyka o 20.30. Zapraszam.

   

21 05.09

Jeszcze jedna nowa fabryka w Śremie

Adam Lewandowski

Ocenione 3.7 przez 7 osób

 • Currently 3,714286/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Bez zapisów gazetowych, a po wszystkich zabiegach proceduralnych - jeszcze w lecie br. rusza budowa kolejnej fabryki. Spółka ELASTOGRAN - spokrewniona z BASF - rozpoczyna budowę nowej fabryki - po sąsiedzku z BASF. Lokalizacja - Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna, tereny obok ORLENU. Nowa powstała fabryka - po zakończeniu budowy w 2010 roku - rozpocznie produkcję związaną z przetwarzaniem tworzyw sztucznych, a konkretnie z wypełniaczami z tworzyw sztucznych. Jest to dobra wiadomość. Nawet Gazeta Wyborcza nie mogła zlokalizować - gdzie będzie kolejna fabryka BASF. A to właśnie w Śremie. Proszę nie pytać o adres firmy i gdzie można składać cv. Na to przyjdzie czas. Małymi krokami, a możemy osiągnąć pozytywne rezultaty.

Pozdrawiam. Po tym miłym deszczu - czy deszcz może być miły ? - dzień będzie dobry. Laughing